Krásná rehabilitace

Markéta Hurníková

« Zpět

Nikola Navrátilová  (27 let)

 

 

Narodila jsem se před 27 lety. Vstup do života jsem neměla jednoduchý. Na svět jsem pospíchala, vykoukla jsem na něj už ve 26 týdnu, vážila jsem méně než 1 kg mouky, 850 gramů a měřila jsem 35 cm.

Museli mne oživovat a pak mě dali do průhledné krabice, říkají tomu inkubátor. Kolem bylo plno pípajících přístrojů a hadiček. Nedávali mi žádnou naději na přežití. Přesto všechno mě maminka po 2 měsících odnesla z nemocnice domů. To už jsem vážila 2 200 gramů.

Moje diagnóza je DMO – diparetická forma. Prodělala jsem operací očí, ještě, když jsem byla miminko, Hrozilo mi , že budu slepá. Operaci levé nohy, od narození mám špatný kloub a ještě jsem jí měla vtočenou dovnitř. A další a další operace achilovek a abduktorů.

Od narození jsem cvičila Vojtovou metodou, navštěvovala rehabilitační stacionáře. Od jara 2020 docházím do Krásné rehabilitace v Klimkovicích, cvičení mi pomáhá.

Jenže s maminkou jsme zůstali samy a docházení sem je pro mou mámu dost finančně náročné. Pokud nebudu cvičit, do 3 let bych mohla skončit na vozíku.

Pokud byste mne podpořili penízky použiji na rehabilitace.

Účet : 180680065/0300

Kontakt na maminku    736 775 182    

 

 
   

 

 

Profilová fotografie - Nikola Navrátilová  (27 let)